• Tel : 0 (212) 440 00 00 - Mobil : 0 (532) 651 98 15
  • turkay@turkayozdemir.com

EKİBİMİZ

AV. DR. TURKAY ÖZDEMİR1988 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1992 yılından 76/100 not ortalaması ile mezun olmuştur. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk alanında yüksek lisansa başladı. Eş zamanlı İstanbul Barosu stajını fiilen Av. İrfan Dolkay ve Av. Kenan Aşık yanında çalışarak yapmıştır.

1994 yılında MEB bursiyeri olarak Edinburgh Üniversitesi ‘nde İngilizce hazırlık ve Özel Hukuk yüksek lisans yapmak üzere gitmiştir. 1997 yılında bir yıl süre ile İngiliz menşeli bir hukuk ofisinin İstanbul ofisinde şirket birleşme, devir alma süreçlerinde rapor hazırlayan takımlarda görev almıştır.

1998 yılında tercüman olarak askerliğimi yapmıştır.

2005 yılında doktora ünvanımı almıştır.

Taşıma ve deniz ticareti alanında alanının duayeni hocalardan dersler almıştır. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarında uluslar arası ticaret, satım, taşıma ve gümrük konularında çalışmıştır. Yüksek lisans tez öğrencilerine de bu alanlarda danışmanlık vermiştir.

TTK’da taşıma ve sigorta konularında çeşitli etkinliklere katılmıştır. İstanbul mahkemelerinde sigorta, taşıma ve lojistik süreçleri konusunda bilirkişilik yapmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası alanda ticari sözleşmeler, şirketler hukuku ve lojistik süreçler hakkında danışmanlık ve avukatlık hizmetleri ile bilirkişi faaliyetlerinde bulunmaktadır.AV. DİLEK ŞENTÜRKİstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun olmuştur.

Avukatlık stajını yaptığı sırada İstanbul Barosu Hukuk İngilizcesi Sertifika Programını da tamamlamıştır. Avukatlık stajının ikinci döneminde ağırlıklı olarak iflas erteleme kapsamında olan bir şirketin hukuki tedbir sürecindeki çalışmaların içinde yer almıştır. İstanbul Barosu CMK Uygulama Programı, çeşitli mesleki seminer ve etkinliklere katılımın yanı sıra, Okan Üniversitesi Aktüerya Hukuku Bilirkişilik Sertifikasına sahiptir.

Avukat olarak mesleğin icrasında özellikle ticaret ve sigorta hukuku, borçlar hukuku ve sözleşmeler hukuku alanlarında çalışmıştır. Meslek hayatına Turkay Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Ofisi bünyesinde devam etmektedir.